xRapid’in OTC piyasalarda kullanılması Ripple’a büyük avantaj sağlayabilir. Ripple’nin Huobi’nin over-the-counter (OTC) yani tezgah üstü piyasada alım satım platformuna yeni kattığı başka bir şey de, blockchain temelli girişim modeli oluşturması. XRP artık BTC, ETH, USDT ve Huobi Token ile birlikte baz coin olarak kullanılabiliyor.

xRapid’in OTC Piyasalarda Kullanılması Ripple’a Yarar Sağlar
Huobi’nin günlük 738 milyon dolarlık işlem hacmi onu, dünyanın en büyük sekizinci kripto borsası koltuğuna oturtuyor. Huobi ile birlikte XRP yedinci kez tezgah üstü piyasaya taşınmış oldu.

Huobi yaptığı resmi açıklamada:

“Huobi OTC duyurusu şimdi burada! XRP 6 Mart saat 10:00’da Huobi OTC’de piyasaya sürülecek.

“Ripple’ın artışı, kapsamlı olan teklifimizi genişletmek için atılmış büyük bir adım.”

Ripple’ın OTC Borsaları için xRapid Çözümü
Ancak XRP meraklıları, Ripple’nin OTC borsalarındaki xRapid’i çok fazla kullandığını tahmin ediyor. Ripple likidite çözümü için köprü para birimi olarak XRP kullanıyor. XRapid çözümü, yüksek hacimli global ödemelerde gecikmeleri ortadan kaldırabilir. Buna ek olarak, işlemlerin maliyetlerini büyük ölçüde düşürebilir. OTC uygulamaları sayesinde, yüksek hacimli işlemleri daha ucuz ve anında yapabilir.

OTC borsalarında xRapid kullanımı ayrıca XRP’nin değerini de artıracaktır. Buna rağmen likidite özellikleri,OTC büro hizmetlerine, büyük işlemler için ihtiyaç duydukları ekstra para havuzunu verir. Çoğu kripto borsaları, ekonomi servislerine gittikçe daha fazla OTC büro hizmeti ekliyor. Bu, geniş hacimli ihtiyaçları olan kurumsal müşterileri kaçırmamak için bir tekliflerde bulunuyor.

Bununla birlikte Güney Koreli dijital varlık borsasında bir tane daha açıldı. Benzer şekilde, Binance ve Bittrex’in de OTC işlem masaları var. Bu hareketin hemen ardından Morgan Stanley, bitcoin’in kurumsal yatırımının yükseliş doğasıyla ilgili raporunu verdi. Bir OTC kripto platformu ve Digital Currency Group (Dijital Para Birimi Grubunun) bir parçası olan Genesis Global Trading, işlem hacimlerinde yıllık yüzde 50 artış olduğunu bildirdi.

OTC Borsaları Büyük Hacimleri Kayda Aldı
Analistler, BTC fiyatları üzerindeki en büyük etkilerden birinin OTC ticareti olduğunu söylüyorlar. Bununla birlikte, çoğu veri kripto borsasında ki işlem verilerine dayandığından, sürekli gözden kaçırılmıştır. Bununla birlikte, borsa dışı alım satım işlemleri bir borsa dışı yapılır. Bir komisyoncu destekli değişim veya eşler arası bir işlemdir.

Dolayısıyla, OTC verileri küresel işlem hacmi tartışmasının bir parçası değildir ama yinede bu devasa bir orana sahip. Örneğin, Ripple, Mart ayında bilinmeyen üçüncü bir şahsa 19 milyon dolarlık XRP satışı yaptı.

Ayrıca, 2018’de TABB grubu tarafından yapılan araştırmalar, OTC ticaretinin her gün en az 12 milyar dolarının BTC’ye geçtiğini gösterdi. OTC ticareti, elinde çok fazla kripto bulunanlar için en çok tercih edilen işlem modudur. Riskten korunma fonlarının çoğu, özel varlık yöneticileri, yüksek net değere sahip bireyler ve kurumsal yatırımcılar için avantaj sağlamaktadır. Bunlardan birincisi, fiyat kaymasını kontrol altında tutan kişiselleştirilmiş hizmetlerdir.

Bu, likidite eksikliğinden dolayı canlı bir borsada mümkün değildir. Burada büyük siparişlerin ticareti zaman alır. Ancak, OTC ticareti bu kadar yüksek hacimleri daha hızlı yürütmektedir. Ücretler ayrıca büyük hacimler için canlı borsalardan daha düşüktür. Bu tür işlemlerin verileri, işlem hacmi haritası üzerinde pek görünmüyor, çünkü işlemlerin çoğu özel olarak gerçekleştiriliyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meta Taglar;

borsa

canlı borsa

hisse senedi

borsa yorum

hisse analiz

piyasa

yatırım

borsa forum

ekonomi

borsa tüyoları

borsa nasıl oynanır

finans

borsa nedir

bist

borsa haberleri
hisse önerileri
borsa siteleri