Kriptokoin – Donald Trump’ın Kongre’deki en iyi müttefiklerinden biri, aniden federal hükümetin en önemli önceliklerinden biri haline gelmesi konusunda başkanla fikir ayrılığına düştü. Hangi konuda mı fikir ayrılığına düştü: Tabiki de Bitcoin.

Kevin McCarthy Bir Bitcoin Hayranı
Kevin McCarthy, CNBC’ye Trump’ın aksine, amiral gemisi kripto para biriminin ve blockchain teknolojisinin hayranı olduğunu söyleyerek Bitcoin’i sevdiğini ifade etti.

Bununla birlikte, Trump ve koridorun her iki tarafındaki diğer politikacılar gibi, McCarthy de Facebook’un kripto para birimi Libra’yı eleştirdi.

Demokrat ve Kaliforniya Milletvekili Maxine Waters gibi eleştirmenler, Libra’nın ABD dolarının egemenliğini tehlikeye atma ihtimalinden dolayı endişeleniyorlar.

ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Beyaz Saray’ın Libra ve Bitcoin hakkında “çok ciddi endişeleri” olduğunu söyledi. Kripto para biriminin yükselişinin ulusal bir güvenlik riski olduğu konusunda uyardı, ancak yeni gelişen teknoloji ve varlık sınıfı ile ilgili yeni düzenlemeler yapma çağrısından da vazgeçti.

Kevin McCarthy: Amerika Bütün Her Şeyiyle Blockchain’e Dayanmalı
Daha önce, Temsilciler Meclisi Azınlık Lideri McCarthy, federal hükümetin en önemli önceliğinin blok zinciri teknolojisine yatırım yapması olduğunu söylemişti. McCarthy, Blockchain’in, hükümetin günlük operasyonlarında şeffaflığı ve verimliliği artırabileceğine dair ortaya bir teori de atmıştı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meta Taglar;

borsa

canlı borsa

hisse senedi

borsa yorum

hisse analiz

piyasa

yatırım

borsa forum

ekonomi

borsa tüyoları

borsa nasıl oynanır

finans

borsa nedir

bist

borsa haberleri
hisse önerileri
borsa siteleri