Başkan Trump, Beyaz Saray’da kabinesi ile Türkiye’nin S-400 savunma sistemlerini teslim almasını değerlendirdi. Tump, Türkiye için adil bir durum olmadığını ancak konunun üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Donald Trump, Türkiye’nin S-400 savunma sistemlerini teslim almasının ardından, değerlendirmeler bulundu. ABD Başkanı Trump, Obama döneminde Türkiye’ye verilen sözün tutulmadığını ve Patriot sistemlerinin kendilerini teslim edilmediğini bunun akabinde Türkiye’nin Rusya’dan S-400 aldığını belirtti ve “İçinde bulunduğu çok zor bir durum ve biz de ABD olarak zor bir durumda kaldık ancak şunu ifade edeyim; ABD, Rusya’dan füze sistemi satın aldığı için NATO müttefiki Türkiye’ye F-35 savaş uçaklarını satmayacak. Çok zor bir durum fakat üzerinde çalışıyoruz. Neler olacağını göreceğiz fakat bu gerçekten adil değil.” dedi.

Trump “Bu Adil değil ” Başkan Trump Türkiye’ye F-35 savaş uçaklarının teslim edilmemesinin adil bir durum olmadığını ve savaş uçakları için belli bir ödeme yapıldığını belirterek ” bu durum adil değil” dedi. Diğer taraftan F-35 üreticisi Locjheed Martin, Türkiye’ye F-35 savaş uçakları tesliminden vazgeçilmesinden memnun kalmadığı ve binlerci kişiyi istihdam eden şirketin hisse önerileri zor durumda kalabileceği konusunda uayrılarda bulundu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meta Taglar;

borsa

canlı borsa

hisse senedi

borsa yorum

hisse analiz

piyasa

yatırım

borsa forum

ekonomi

borsa tüyoları

borsa nasıl oynanır

finans

borsa nedir

bist

borsa haberleri
hisse önerileri
borsa siteleri