Facebook’un kripto parası Libra ile ilgili olarak konuşan son isim, JP Morgan CEO’su Jamie Dimon oldu. Daha önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin’e sert bir şekilde karşı çıkan başarılı isim, daha sonra JP Morgan’ın çıkaracağı bir kripto para ile bir kez daha sektörün gündemine oturmuş ve JPM Coin hamlesi ile tam bir U dönüşü yapmakla suçlanmıştı.

Şimdilerde ise Facebook’un çıkaracağı kripto para Libra gündemi meşgul ederken, Dimon da konuyla ilgili CNBC’de bir programa konuk oldu ve bazı açıklamalar yaptı. Başarılı yönetici, Facebook’un Libra projesi ile ilgili eleştirel ifadeler kullanırken, şunları kaydetti:

”Facebook’un kripto para projesini açıkçası kısa vadede bize bir tehdit olarak görmüyorum. Bence Libra hakkında en erken ihtimalle bundan üç sene sonra konuşabiliriz. Blockchain teknolojisini dahi ilk çıktığından yaklaşık yedi yıl sonra konuşmaya başladık. Şu an için buna fazla vakit harcayamam. ”

Sektöre giriş yapacak olan tüm projelerin, bu alandaki sıkı kara para aklanmasının önlenmesi kanunlarına uyması gerektiğinin de altını çizen Dimon, dijital ödeme ortamında değişiklikler yapacak ve genel geçer olarak kullanılacak olan projenin ise kendi bankasının borsa nasıl oynanır ürünü olan JPM Coin olmasını beklediğini ifade etti.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meta Taglar;

borsa

canlı borsa

hisse senedi

borsa yorum

hisse analiz

piyasa

yatırım

borsa forum

ekonomi

borsa tüyoları

borsa nasıl oynanır

finans

borsa nedir

bist

borsa haberleri
hisse önerileri
borsa siteleri