Ethereum blok zincirine dayalı USDT’ler, yaklaşık son bir ayda 600 milyon dolardan 1.2 milyar dolara çıktı.

Tether tarafından ihraç edilen ABD Doları’na endeksli kripto para USDT, yılın başından bu yana önemli bir büyüme yaşadı. 1 Ocak’ta 1.8 milyar dolar olan USDT kapitalizasyonu, dün itibari ile ilk defa 3.7 milyar doları aştı. Bu artış, kripto para alanına yeni para girişinin açık bir göstergesi.

Bu arada USDT’ler, son dönemde Bitcoin’e dayalı OMNI’den Ethereum’a taşınmaya başlandı. USDT’nin piyasa kapitalizasyonu büyürken bir yandan da Ethereum’a dayalı USDT’ler önemli ölçüde artıyor. Bu konuda bir açıklama yapan Bitfinex’in teknoloji direktörü Paolo Ardoino, “Tether’i OMNI’den ERC-20’ye dönüştürme konusunda giderek daha fazla talep alıyoruz.” diyor.

Öte yandan önde gelen kripto para borsası Binance de yakın zaman önce herhangi bir sebep belirtmeksizin tüm USDT yatırma ve çekme adreslerinin ERC-20 adreslerine dönüştürüleceğini açıkladı. Görünüşe bakılırsa Tether, faaliyetlerinin çoğunu Ethereum’a taşıyor.

Geçtiğimiz aydan bu yana OMNI tabanlı USDT’lerin miktarı değişmez ve 2.8 milyar dolarda kalırken Ethereum tabanlı borsa nedir USDT’ler 1.2 milyar dolara çıktı. Ethereum’a dayalı bir token olarak USDT’nin tüm Ethereum ekosistemiyle kolaylıkla entegre edilebileceği ve bu sayede daha fazla kullanım alanı bulacağı belirtiliyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meta Taglar;

borsa

canlı borsa

hisse senedi

borsa yorum

hisse analiz

piyasa

yatırım

borsa forum

ekonomi

borsa tüyoları

borsa nasıl oynanır

finans

borsa nedir

bist

borsa haberleri
hisse önerileri
borsa siteleri