Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan yönetiminde bulunduğu İbn Haldun Vakıf Üniversitesi mezuniyet töreninde vakıf üniversitelerini ‘ticari amaç’ taşımakla eleştirdi.


İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan, Başakşehir’deki İbn Haldun Üniversitesi kampüsünde düzenlenen 1. Lisansüstü Mezuniyet Töreni’nde konuştu.

Türkiye’de vakıf üniversiteleri denildiği zaman ticari amaçlarla yola çıkmış üniversiteler gördüklerini anlatan Erdoğan, “Bütün eğitim alanındaki tecrübem bana şunu öğretti; eğitimin ticaretine saygı duymamak. Ben eğitimin ticaretine saygı duymuyorum. Bu bir vakıa, bunu yapanlar var ve gerçekten bir kariyer umudu olan, ‘Hayatımı daha iyi standartlarda kazanmak için bir diplomaya ihtiyacım var’ diyen insanlar için elbette ki okullar, üniversiteler olacak. Bunu da hayatın gerçeği olarak kabul ediyoruz” dedi.

İbn Haldun Üniversitesi’ni mevcut düzen üniversitelerinden olması için kurmadıklarını iddia eden Erdoğan, “Bu üniversite bugün dünyada eksikliğini hissettiğimiz, hisse senedi ülkemizde özellikle eksikliğini daha hissettiğimiz şeylerin yerine adeta bir misyon üniversitesi olarak kuruldu” dedi.

Mezuniyet törenine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Uysal, THY Yönetim Kurulu Üyesi Murat Şeker de katıldı.

İbn Haldun Vakıf Üniversitesi’nin yönetim kurulunda Bilal Erdoğan ve Esra Albayrak’ın da olduğu Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile kurulduğu biliniyor.

TÜRGEV, Başakşehir’de kurulan İbn Haldun Vakıf Üniversitesi’nin 606 milyon liralık arazisini 3 milyon liraya 30 yıllığına tahsis etmişti.

2018 yılına ait İBB raporunda ise sadece TÜRGEV’ verilen desteğin 52 milyon liraya vardığı ortaya çıkmıştı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meta Taglar;

borsa

canlı borsa

hisse senedi

borsa yorum

hisse analiz

piyasa

yatırım

borsa forum

ekonomi

borsa tüyoları

borsa nasıl oynanır

finans

borsa nedir

bist

borsa haberleri
hisse önerileri
borsa siteleri