Bitcoin satıcılar çabuk pes etti. Sakin seyir nereye kadar devam edecek? Satıcıların kontrolüne geçen fiyat akışında destek bölgemiz çalıştı.


Bitcoin satıcılar çabuk vazgeçti

Bitcoin satıcılar çabuk pes etti ve fiyatın destek bölgesinde gün boyu oyalandığını izledik. Satıcıların bu bölgedeki isteksizliği alıcılara yaradı. Fiyat şimdilik tutundu. Ancak fiyatın tekrar baskılanması riski hala geçmiş değil. Bu duraklamayı bir trend dönüşü gibi yorumlamak için henüz erken.

Dün, önceki analizlerimizde bahsettiğimiz destek bölgesinde tutunma çabalarını izledik. Bugün de benzer mum ve salınımlar izleyebiliriz. Piyasaya sıkışan enerjiyi boşalttı gibi görünüyor şimdilik. Düşük saatli grafiklerde oluşan formlar bunu gösteriyor.

Bununla birlikte satıcılar borsa benim isim https://borsabenimisim.com/ yeni bir hamle için, alıcıları ümitlendirerek piyasaya sokup, fırsat kolluyor olabilirler. Ayın son günlerinde işlem yapmamak, aylık mum kapanışını gördükten sonra, yeni ay, yeni strateji ile yola devam etmek daha akıllıca bir hamle olur kanısındayız.

Sabahın erken saatlerinde incelediğimiz lider kripto para birimi bitcoin satıcılar çabuk durakladı. Güzel bir düşüşün ardından durgun bir seyir izletiyor. Peki, bugün dünden farklı nelerle borsa nasil oynanır karşılaşabiliriz ona bakalım.

Dünkü analiz yazımız için Bkz.: Bitcoin baskılı seyir nereye kadar devam edecek?

Teknik olarak;

 • H4 zamanlı grafikte, günlük kapanış ile birlikte fiyatın 9.500$-9.600$ civarında destek bulduğunu görüyoruz. Özellikle son altı mum 9.600$ seviyesinde çakılı.
 • Fiyatın bu bölgeden yukarı yönlü hamleleri kısa mumlarla ve uzun fitillerle yaptığını dikkate alacak olursak, henüz aşağı yönlü tehlikenin bitmediğini söyleyebiliriz.
 • Fiyatın şimdilik duraklama yaptığı bir bölge olarak görünüyor. Silkinmek istese de tepkili hareketler göremedik. Bitcoin satıcılar çabuk söndü ama henüz daha kontrolü bıraktıkları anlamına gelmiyor.
 • Gün içinde bir silkinme hamlesi gelirse 9.900$-10.100$ seviyelerini test etmek isteyebilir. Ayrıca MA100 (sarı) hareketli ortalamanın 10.100$ seviyesinde olduğunu da not edelim.
 • Diğer yandan, MA200 (kırmızı) hareketli ortalamasını aşağı yönlü kesen MA100 (sarı) hareketli ortalamanın arayı açmasını, aşırı uzaklaşmasını hala görebiliriz.
 • Şu an için fiyatın bu seviyelerde oyalanmak istediğini görüyoruz. Bunun yeni bir düşüş dalgası için LH (Low-High, düşüş yükselmesi) gibi düşünürsek, aşağı yönlü yeni bir hamle gün içinde görebiliriz. Böyle bir durumda ilk durak Fibo78 yani 9.100$-8.800$ aralığı tepki bölgesi olabilir.
 • Stoch osilatörümüzün, sakin mumlarla aşırı bölgesinden yukarı yönlü hareket ederek rahatladığını izledik. Şimdilik durum stabil yön belirsizliğinin devam ettiğini gösteriyor.
 • Fiyatın yukarı yönde hamlelerinde kritik seviyelerimiz 9.900$-10.300$-10.600$ ve 10.900$ olarak not edelim.

Günlük grafikte;

 • Günlük resimde dünü yeşil mumla kapatmamız güzel bir gelişme. Sevinmek için erken olsa da yeşil mumlar ve mavi renkteki rakamlar her zaman yatırımcının yüzünü güldürür.
 • Ayrıca önceki günün altına inmeden yapılan bu yeşil renkli kapanış bize aranan desteğin bulunduğunun ilk habercisi. BTCUSD satıcılar çabuk pes etti diyebilmemiz için şimdi de diğer teyitlerle bunun altının doldurulması gerekiyor.
 • Fiyat halen MA100 (sarı) hareketli ortalamasının altında ve MA200 (kırmızı) hareketli ortalamasının arasında. Alıcılar bugün bir hamle yaparak oyuna girmesiyle 10.100$ seviyesindeki MA100 (sarı) hareketli ortalamasını direnç olarak test edebilir mi, gün içinde onu izleyeceğiz.
 • Daha agresif satış baskılarında AB=CD eşitiliği seviyesi olan 8.300$ bizi bekliyor.
 • Osilatörümüzün günlük grafikte yaptığı salınım aşırı bölgesinde devam ediyor. Buradan tepkili bir yukarı hareket ile kurtulabilir. Ama bu hareket alıcı toplayıp satışa devam etme hamlesi şeklinde yorumlayabiliriz.

BTCUSD satıcılar çabuk pes etmiş gibi görünse de, erken hareket edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Şuan fiyatın yukarı yöne trend değiştirecek hamle yapmasına sebep bir hikaye yok. Aylık kapanış ile ikilinin görüntüsü daha net ortaya çıkacaktır. Haftasonu sakin bir şekilde yeni stratejinizi yapabilirsiniz. Şuan bu seviyelerde destek bulmuş gibi görünse de, gidilecek biraz daha yol var tahminimizce. Tepki alımlarıyla yukarı yönlü hamleler görebiliriz, bunlar yanıltmasın. Fiyatı takip etmeye devam edeceğiz.

Bitcoin an itibariyle 9.600 dolar civarında işlem görüyor.

NOT: Yazılarımız yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınıza kendi araştırmalarınız sonucu karar veriniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meta Taglar;

borsa

canlı borsa

hisse senedi

borsa yorum

hisse analiz

piyasa

yatırım

borsa forum

ekonomi

borsa tüyoları

borsa nasıl oynanır

finans

borsa nedir

bist

borsa haberleri
hisse önerileri
borsa siteleri