Artan kurumsal yatırımcı iştahı, kripto piyasalarının geleceği adına olumlu sinyaller veriyor. Kripto para piyasaları önümüzdeki yıllarda çok farklı yerlerde olabilir.

Artan kurumsal yatırımcı sayısı, kripto piyasalarının geleceği adına umut saçıyor
Kripto para dünyası her geçen gün çok daha ciddi bir konuma geliyor. Özellikle 2017 boğasından sonra kurumsal yatırımcı hisse önerileri akınına uğrayan kripto para ekosistemi, dünyanın en hızlı gelişen ve büyüyen sektörlerinden biri haline geldi.

Yalnızca Birleşik Krallık’ta geçen ay, 9 finans kurumu, OTC ticareti için adım attılar. Böylelikle 2019 yılı için bu sayı 32’ye çıkmış oldu. Tabi bu sadece Birleşik Krallık’ta ki kripto para ticareti girişimleri sayısı

Esasen kurumsal yatırımcının kripto paralara ilgi duyması, Wall Street’in iki devi Goldman Sachs ve JP Morgan’ın kripto paralara yatırım yapmasıyla başladı. Tabi bunlara Fidelity’i de dahil edebiliriz.

İlgili haber: JP Morgan’ın ardından Goldman Sachs’da kripto para çıkarmaya hazırlanıyor

Wall Street’in bu iki devinin ardından, bir zamanlar kripto para reklamlarını bile yasaklayan ancak sonrasında 180 derece dönen Amerika’nın bir diğer dev şirketi Facebook’ta, kripto paralara ilgi duymaya başladı. Ve 2020’de piyasaya sunacağı kripto parası olan Libra’yı tanıttı.

İlgili haber: Facebook Libra’yı tanıttı – Libra hakkında bilmeniz gerekenler

Sonuç olarak bizler ne kadar dünyanın kripto para devrimini yaşayacağını söylesek de, bir sene öncesine kadar insanların %95’inden daha fazlası, kripto para sektörün tamamını ponzi sistemi olarak değerlendiriliyordu. Ancak yukarıda bahsettiğimiz büyük şirketlerin oyuna dahil olması, insanların beynindeki ponzi algısının yavaş yavaş sarsılmasına neden oldu. Sizlerde bu devrimi iliklerinize kadar hissetmek istiyorsanız, kıyıda köşede bir miktar kripto para tutun ve arkanıza yaslanın 😊


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meta Taglar;

borsa

canlı borsa

hisse senedi

borsa yorum

hisse analiz

piyasa

yatırım

borsa forum

ekonomi

borsa tüyoları

borsa nasıl oynanır

finans

borsa nedir

bist

borsa haberleri
hisse önerileri
borsa siteleri