Bitcoin bu yıl yeniden güçlenirken altcoin’lerde aynı başarıyı görmek zor. Long Hash’in araştırmasına göre, alternatif kripto paraların %67’si eski zirve seviyelerinden %90 veya daha fazla oranda aşağıda.

Long Hash’in yakın zamanda yayınladığı bir rapora göre, kripto paraların büyük bir çoğunluğu hâlâ eski zirve seviyelerinin çok gerisinde seyrediyor.

Bitcoin, 2018’deki ayı piyasasının ardından yeni yıla hızlı başlamış ve yılın en yüksek seviyelerini görmüş olsa da altcoin‘lerde 2019’da kayda değer bir geri dönüş yaşanmadı. Long Hash, raporunda Messari’nin OnChainFX tablosunda listelenen 160 kripto paradan 114’ünün eski zirve seviyelerinden %90 veya daha fazla oranda aşağıda olduğunu belirtiyor.

Bitcoin yılın başından bu yana göz doldurmasına rağmen bunun altcoin’lere etkisi negatif yönde oldu ve Bitcoin karşısında zayıfladılar. Bitcoin’in artan piyasa hakimiyeti, trader’ların Bitcoin’e ayırdıkları sermaye payının giderek fazlalaştığını gösteriyor.

Yine de birçok trader, yakın zamanda bir altcoin rallisinin başlayacağını düşünüyor ancak, eğer Bitcoin 2019’de yeni zirve seviyelerine ulaşmaya devam ederse altcoin’ler Bitcoin bazında daha fazla değer kaybedebilir.

Long Hash, bir başka raporunda 2019’da küçük piyasa değerine sahip altcoin’lerin Bitcoin karşısında %54’lük bir düşüş yaşadıklarını belirtmişti. Bunun en büyük nedeni, bu altcoin’lere sahip olan birçok insanın coin’lerini satarak Bitcoin’e yönelmeleri.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meta Taglar;

borsa

canlı borsa

hisse senedi

borsa yorum

hisse analiz

piyasa

yatırım

borsa forum

ekonomi

borsa tüyoları

borsa nasıl oynanır

finans

borsa nedir

bist

borsa haberleri
hisse önerileri
borsa siteleri